40-årsjubileet i Sänneshult skjuts upp

Vi vill givetvis att så många som möjligt ska komma, och känna sig trygga, när vi firar föreningens 40-årsjubileum – så på grund av rådande omständigheter med COVID-19 skjuter vi jubileumsvandringen i Sänneshult på framtiden. Vandringen var planerad till den lördagen den 9:e maj.

Vi hoppas på bättre förutsättningar till hösten och ber dig hålla koll här på webbsidan och på Facebook. Mejla oss gärna på ronneby.naturskyddsforening@gmail.com så kan vi lägga till din adress i medlemsregistret – och höra av oss när det är dags för jubileum!

Njut av våren och naturen, så ses vi!

/Styrelsen

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.